Wczoraj, w środę 23 stycznia na zaproszenie MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży do Piaseczna przyjechał Ambasador Urugwaju wraz z małżonką oraz Carlos Quirogo Konsul Urugwaju.

Wizyta reprezentanta Urugwaju była częścią organizowanego przez szkołę Karnawału Języków MAŁA LINGUA, którego celem było przybliżenie kultur i języków krajów wywodzących się z różnych kręgów.

 

Pana Ambasador powitany przez Monikę Ferreira założycielkę szkoły, został mile zaskoczony przygotowanym występem artystycznym. Piosenkę w języku hiszpańskim zaśpiewali najmłodsi Słuchacze naszej szkoły. Z uwagi na fakt, że ambasador biegle włada językiem hiszpańskim, angielskim, włoskim, francuskim i angielskim, to uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją umiejętność komunikacji, zadajac pytania reprezentantom Urugwaju. Ambasador opowiadał skąd wzięła się nazwa Urugwaju, jak wygląda urugwajski karnawał, który jest najdłuższy na świecie oraz o entuzjazmie i radości życia swoich rodaków. Ambasador podkreślał konieczność nauki języków obcych, które są nie tylko środkiem komunikacji, ale sposobem na poznanie innych kultur, narzędziem wymiany myśli, idei, wykorzystywanym do poznawania przedstawicieli innych kultur.

Carlos Brugnini Ambasador Urugwaju oraz Carlos Quirogo Konsul Urugwaju podkreślali, że Polacy mają wiele do przekazaniu światu w kontekście swoich doświadczenia historycznych, zwłaszcza wydarzeń II wojny światowej. Uwagę reprezentantów Urugwaju zwrócił brak napisów w językach obcych w muzeach, galeriach i innych instytucjach kultury, zwłaszcza w instytucjach, które upamiętniają holocaust.

W czasie trwania Karnawału Języków MAŁA LINGUA prezentowaliśmy ciekawostki o Hiszpanii, Rosji, Francji, Niemczech i Japonii.

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
WHERE KNOWLEDGE AND FUN MEET HALFWAY.

Zapisz się na kurs językowy

Zapisy online

Nasi partnerzy

PWN Matplaneta Talenty Guliwer
Strony internetowe TRUSTNET
Copyright (c) MALA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone