Początek roku szkolnego w szkole językowej

Po czasie wakacji, czyli po długim czasie odpoczynku od lekcji i szkolnej rutyny, po czasie relaksu i po doładowaniu baterii, przyszła kolej na rozpoczęcie wspaniałej przygody z nowym rokiem szkolnym. Wrzesień i połowa października to nie tylko czas powrotu do szkoły. To także czas powrotu na dodatkowe zajęcia językowe.

Perspektywa rodzica i ucznia

Miesiące wrzesień i październik to z perspektywy rodzica i ucznia bardzo burzliwy czas. Rodzice, których dzieci kontynuować będą zajęcia językowe, muszą poszukać najlepszego rozwiązania i pogodzić plan lekcji z grafikiem zajęć dodatkowych. Rodzice uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką języka obcego, muszą wybrać najlepszą szkołę językową dla swojego dziecka. Ogólnopolska Sieć Szkół Języków Obcych MAŁA LINGUA&LINGUA TEENS SPACE przygotowała dla wszystkich swoich uczniów ofertę nie tylko na pierwsze dni nauki, ale na cały rok szkolny. Co więc czeka uczniów w szkołach językowych MAŁA LINGUA&LINGUA TEENS SPACE?

Na dobry początek nietuzinkowa lekcja pokazowa

Aby każdy uczeń mógł trafić do swojej grupy, czyli takiej, która odpowiada jego możliwościom i poziomowi języka, musi zostać „rozpoziomowany”, czyli przydzielony odpowiednio do grupy o określonym poziomie. Czeka go więc miła rozmowa z lektorem lub metodykiem filii i kolorowy test poziomujący, który precyzyjnie wskaże lektorowi, do której grupy zakwalifikować słuchacza. Młodsi uczniowie wraz z rodzicami biorą udział w wyjątkowej lekcji pokazowej. Nasza lekcja jest nietuzinkowa, gdyż łączy naukę języka z wiedzą o świecie, aktywnością ruchową i ciekawymi doświadczeniami. Zachęca nawet najmłodszych uczniów do nauki języka obcego, a nasza bajkowa rodzina Blabbersów i pacynki obecne na lekcji trafiają do emocji i wyobraźni dzieci.

Jeśli kontynuujesz naukę języka obcego…

Jeśli jesteś już naszym uczniem i kontynuujesz naukę języka obcego, to dobrze wiesz, że:
– na zajęciach mówimy tylko w języku angielskim,
– bierzemy pod uwagę rozwój emocjonalny i społeczny dziecka,
– w młodszych grupach wiekowych nauczamy angażując wszystkie zmysły,
– w grupach nastolatków nauczamy stosując zasadę ‚odwróconej klasy’, dając uczniom autonomię i opierając się na motywie SPACE,
– wiemy, że na każdym etapie nauki bardzo ważna jest aktywność ruchowa, która wpływa na polepszenie ogólnego rozwoju dziecka,
– na każdej lekcji zachęcamy naszych uczniów do mówienia pełnymi zdaniami,
– aby przerobiony materiał mógł zostać przeniesiony do pamięci długotrwałej, stosujemy obowiązkowo Kącik Powtórzeń, czyli przypominamy sobie materiał, który przerabialiśmy ze słuchaczami przez ostatnie 6-8 lekcji,
– już nasi najmłodsi uczniowie w grupach przedszkolnych czytają globalnie, a starsze przedszkolaki głoskują w języku angielskim,
– bardzo dużą wagę przywiązujemy do stosowania na zajęciach ćwiczeń usprawniających małą motorykę,
– proponujemy dzieciom liczne ćwiczenia grafomotoryczne,
– podczas każdej lekcji stosujemy dryl językowy,
– muzyka umila naszym uczniom zajęcia i jest doskonałym sposobem na eliminację błędów językowych.

CLIL i wydarzenia, czyli Special Days

CLIL, czyli zintegrowane kształcenia przedmiotowo-językowe to nowoczesne i efektywne podejście do nauczania języka obcego. Tak właśnie w metodzie MAŁA LINGUA przybliżamy naszym uczniom zjawiska otaczającego nas świata, wykorzystując materiał językowy niezbędny do ich opisania. Stosując metodę CLIL proponujemy dzieciom liczne projekty plastyczne, naukowe, artystyczne i multimedialne. Metoda CLIL motywuje uczniów do logicznego myślenia i wyciągania wniosków.
Oprócz standardowych lekcji kursowych, cześć kursu MAŁA LINGUA stanowią zajęcia poświęcone rożnym wydarzeniom i świętom. Niektóre święta są dobrze dzieciom znane, inne to dni ‚specjalne’ poświęcone tematyce bliskiej uczniom i rozwijające ich wiedzę o kulturze i świecie.

Roczny projekt teatralny – MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT

Nasi uczniowie biorą udział w corocznym projekcie dydaktycznym. Jest on poświęcony różnym miejscom na świecie, ich kulturze i zwyczajom w nich panującym, a także problemom wynikającym z życia w tym miejscu. Projekt składa się z kilku faz realizowanych w ciągu całego roku szkolnego, z których ostatnia jest przygotowaniem do finałowego przedstawienia teatralnego. Nasi uczniowie nie tylko uczą się na pamięć tekstu scenariusza, ale pracują nad ruchem scenicznym i choreografią, aby móc wystąpić przed prawdziwą publicznością. Uczniowie MAŁA LINGUA co roku zachwycają swoją znajomością języka angielskiego.

Ready, steady… go!!!

Pierwsza lekcja to czas ‚przełamywania lodów’. Liczne gry i zabawy językowe to wspaniały wstęp do rozpoczęcia nauki w Ogólnopolskiej Sieci Szkół Języków Obcych MAŁA LINGUA&LINGUA TEENS SPACE. Na pierwszych lekcjach następuje także wręczenie uczniom pakietów edukacyjnych z naszymi autorskimi materiałami oraz książkami wiodących na rynku wydawnictw, które będą towarzyszyć uczniom przez kolejnych kilka miesięcy.

Pamiętaj, że Twoje dziecko może dołączyć na nasze zajęcia w każdym momencie roku szkolnego. Po pierwszym semestrze prowadzimy dodatkowy nabór dla uczniów, którzy decydują się rozpocząć swoją przygodę z nauką języka obcego w środku roku. Jesteśmy w wielu miejscach w Polsce, z łatwością więc znajdziesz szkołę blisko Twojego miejsca zamieszkania. Przekonaj się, że MAŁA LINGUA to najodpowiedniejsza szkoła językowa dla Twojego dziecka!

Autor: Katarzyna Dołhun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *