Dzień Języków Dziecka w Teatrze Syrena

Czwartego czerwca w warszawskim Teatrze Syrena odbył się Dzień Języków Dziecka, wyjątkowe wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, będące zwieńczeniem całorocznego projektu MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT.

W ramach wydarzenia nasi goście obejrzeli spektakl teatralno-językowy z udziałem uczniów ogólnopolskiej sieci szkół MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu małych artystów przez aktorów Teatru Syrena oraz lektorów MAŁA LINGUA przedstawienie okazało się wielkim sukcesem i pokazało, jak ogromny potencjał do nauki języków obcych drzemie nawet w kilkuletnich maluchach.

W kręgu teatru i magii

Każdego roku spektakl opiera się na perypetiach baśniowej rodziny Blabbersów, która wyrusza w fascynującą, pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji podróż po Europie. Tym razem, zwiedzając Londyńską Galerię Narodową, nasi bohaterowie zostali wciągnięci do obrazu Salvadora Dalí „Trwałość pamięci”. Obraz z pomocą magii przenosi ich wprost do Hiszpanii, gdzie spotykają Pisarza z Livendell, Sergio Diego Armando de la Blabbos, który zostaje ich przewodnikiem po Barcelonie. W czasie, gdy Blabbersi rozkoszują się piękną, słoneczną pogodą i zwiedzają zabytki stolicy Katalonii, staje się coś bardzo dziwnego – wraz z nagłym powiewem wiatru znikają wszystkie hiszpańskie dzieci. Bohaterowie ruszają na poszukiwania i rozpoczyna się ich wielka hiszpańska przygoda.

W przedstawieniu wystąpiły dzieci w wieku 4-12 lat, które na co dzień uczą się angielskiego i hiszpańskiego w filiach ogólnopolskiej sieci szkół języków obcych dla dzieci MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. Głównym celem spektaklu było zaszczepienie w najmłodszych widzach pasji do języków i teatru oraz pokazanie rodzicom, że ich kilkuletnie dzieci są w stanie opanować pełne struktury zdaniowe i swobodnie porozumieć się ze swoimi rówieśnikami za granicą. – Pod tym kątem wprowadzamy na lekcjach elementy teatralizacji z fabułą, a zajęcia językowe łączymy z rozwijaniem u dzieci pasji do podróży, otwieraniem uczniów na dialog międzykulturowy – dodaje pani Monika Ferreira, prezes ogólnopolskiej sieci szkół MAŁA LINGUA.

Nauka języków obcych w inspirującym środowisku

Poza wspaniałym spektaklem na uczestników Dnia Języków Dziecka czekało wiele innych atrakcji. Część z nich wybrała się na zwiedzanie Teatru Syrena, a inni degustowali smaki Hiszpanii, dzięki uprzejmości Florencia Gonzáleza – właściciela Mojo Picón, znanego warszawskiego baru tapas. Zaproszeni goście mogli też lepiej poznać wybrane regiony Hiszpanii zaprezentowane na stoisku informacyjnym Biura Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii oraz udostępnionej przez nie wystawie zdjęć. Rodzice mieli też możliwość wybrania wakacyjnego wyjazdu językowego dla swojego dziecka, korzystając z bogatej oferty obozów letnich organizowanych przez Biuro Podróży i Turystyki Almatur i sieć szkół języków obcych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. Dzień Języków Dziecka został także urozmaicony konkursami odbywającymi się na scenie, w których główną nagrodą były publikacje dla dzieci Wydawnictwa Szkolnego PWN.

Z pewnością nie jest to ostatnia tego rodzaju akcja, dlatego zachęcamy do śledzenia kolejnych inicjatyw szkoły MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE oraz Teatru Syrena.

 

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
WHERE KNOWLEDGE AND FUN MEET HALFWAY.

Zapisz się na kurs językowy

Zapisy online

Nasi partnerzy

PWN Matplaneta Talenty Guliwer
Strony internetowe TRUSTNET
Copyright (c) MALA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone