MAŁA LINGUA CZERWIONKA LESZCZYNY

Czerwionka
794 200 526


Wyślij formularz
O Filii

Alina Bogdał-Malec, mgr Filologii Angielskiej, Nauczyciel Dyplomowowany z ponad 16-letnim stażem.

Nauczanie to moja pasja odkąd pamiętam. Jako mała dziewczynka uczyłam lalki i i misie - tak to się zaczęło...

Jako studentka, później nauczyciel języka angielskiego zdobyłam doświadczenie i dogłębnie poznałam pracę we wszystkich grupach wiekowych, ciągle poszukując metody adekwatnej do wieku, odpowiadającej zainteresowaniom  oraz mogącej rozwijać talent ucznia, bo każdy jest inny, każdy człowiek jest indywidualnością. Właśnie indywidualne podejście do potrzeb i wymagań dziecka znalazłam w autorskiej metodzie naucznia języków MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, która w oparciu o teatralizację i postrzeganie świata wszystkimi zmysłami stymuluje wyobraźnię Dzieci. One zaś zmotywowane przez baśniowość i motyw Rodziny Blabbersów z krainy Livendell uczą się języka w sposób naturalny, jakby niechcący...   

Dlaczego Mała Lingua ?

Jak już wspomniałam, poszukiwałam rozwiązań, które dają wyraźną alternatywę dla tradycyjnych sposobów nauczania, nawet dla najbardziej wymagających rodziców.Poszukiwania swoje rozpoczęłam od analizy oczekiwań nie tylko współczesnych milusińskich, ale również ich często zapracowanych rodziców oraz otoczenia, w którym przyjdzie naszym pociechom funkcjonować. Bo kto może przewidzieć czy Marysia albo Jasio nie zechcą w przyszłości zostać sportowcem, tancerzem czy fizykiem?

Biorąc powyższe pod uwagę, zdałam sobie sprawę, że inwestując w naszych milusińskich niejednokrotnie zapisujemy je na wiele różnych zajęć dodatkowych, chcąc im zapewnić maksymalnie wszechstronną edukację. Niestety, często bywa tak, że natłok tych zajęć powoduje ogromne obciążenie dla naszych dzieci, zaś dla nas jest to ogromne wyzwanie logistyczne. Należy bowiem pamiętać, że proporcje między zabawą i nauką powinny być optymalne. Jeśli zostaną zachwiane u dzieci pojawi się przemęczenie i zniechęcenie do zajęć, co w efekcie kończy się rezygnacją z ich części, stratą zainwestowanego czasu i pieniędzy.

To nałożyło na mnie obowiązek poszukiwania czegoś, co odpowie na potrzeby naszych dzieci, nie zapominając przy tym o wspomnianej równowadze, a także o ograniczeniach czasowych i czasie wolnym współczesnego rodzica. Należało zatem znaleźć metodę nauczania, która dopasowuje się do dzieci nie tylko w kontekście ich wieku czy poziomu zaawansowania, ale uwzględniającą również ich indywidualne predyspozycje, zainteresowania czy hobby - tak aby nauka była zabawą.

Aby spełnić powyższe oczekiwania zdecydowałam się na założenie szkoły właśnie w oparciu o autorską metodę Pani Moniki Ferreira, gdyż ta metoda w zdecydowanej większości je zaspokaja.

Wymierne korzyści pokazane są w zakładce "Dlaczego Mała Lingua"

Odkryjmy zatem świat wspólnie z Blabbersami w Waszej Szkole i w Waszym Przedszkolu.

Alina Bogdał-Malec 

Przepisz kod z obrazka:
Captcha
MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
WHERE KNOWLEDGE AND FUN MEET HALFWAY.

Zapisz się na kurs językowy

Zapisy online

Nasi partnerzy

PWN Matplaneta Talenty Guliwer
Strony internetowe TRUSTNET
Copyright (c) MALA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone