9 maja 2014 w Piasecznie odbył się Dzień Europy, podczas którego obchodzono podwójny jubileusz dziesięciolecia. Pierwszym powodem do świętowania była rocznica 10 lat Piaseczna w Unii Europejskiej, drugim, 10-lecie działalności szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, a gościem honorowym była pani profesor Danuta Hübner. Pomysłodawcą oraz siłą sprawczą organizacji tego święta była Młodzieżowa Rada Gminy w Piasecznie, współorganizatorami natomiast Urząd Gminy oraz Centrum Kultury w Piasecznie. Do akcji włączyła się też ogólnopolska sieć szkół języków obcych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. 


Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy miasta i okolic uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Z dużym zainteresowaniem spotkały się występy młodych artystów i orkiestry dętej, która zaserwowała swoim słuchaczom wiązankę znanych melodii z Europy oraz hymn Unii Europejskiej. Niezwykle żywiołowy, radosny i sowicie nagrodzony brawami był taniec „Grek Zorba”, do którego dołączyli niemal wszyscy obecni na placu Piłsudskiego. Uczestnicy imprezy wysłuchali też przemówienia gościa honorowego - Danuty Hübner oraz patrona imprezy Burmistrza Zdzisława Lisa, który zadbał o słodki poczęstunek - dziesięciokilowy tort w barwach Unii Europejskiej.
Za sprawą Szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE na placu stanęła okazała ścianka, na której młodzież porozumiewając się po angielsku i hiszpańsku stworzyła budzące powszechne uznanie graffiti. Stoisko informacyjne Szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem również wśród VIPów, a słuchacze starszych roczników MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE robili wywiady z uczestnikami imprezy do BlabbSpace TV. Przy stoisku szkoły prowadzone były konkursy rozwijające inteligencje wielorakie dzieci w różnym wieku. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy związane z kreacją wizerunku nowego dziecka baśniowej rodziny Blabbers z Livendell, na której oparta jest metoda nauczania języków obcych najmłodszych dzieci. Można było również wykazać się umiejętnościami w trakcie konkursu plastyczno-podróżniczego The Blabbers Around European Union. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje językowe umiejętności przy użyciu pacynek Blabbersów, dzięki czemu, w specjalnie utworzonym oknie telewizyjnym pacynki mówiły w kilku europejskich językach.

Konkursy miały swoje podsumowanie na scenie głównej wydarzenia. Bezpośrednio przed występem gwiazd wieczoru zespół lektorów Szkoły MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, z jej dyrektor zarządzającym na czele Moniką Ferreira, opierając się na energetycznej oprawie i animacjach w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim wciągnął dzieci do wspólnej zabawy, jednocześnie nagradzając laureatów konkursów.

Ze sceny głównej usłyszeliśmy zapowiedź kolejnych wydarzeń cyklu obchodów 10-lecia szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE w Piasecznie. 14 czerwca br. planowany jest DZIEŃ JĘZYKÓW DZIECKA i jego główna atrakcja: „MAŁA LINGUA drama project” – musical przedstawiający rozwój językowy oraz możliwości inteligencji wielorakich dzieci i młodzieży uczęszczających do Szkoły. Następnie, we wrześniu, wraz z powrotem dzieci i młodzieży do szkoły, odbędą się ogólnopolskie castingi na młodych wokalistów, którzy będą mogli wziąć udział w sesji nagraniowej na płytę CD.

Zgromadzeni przyjęli wiadomości z ogromnym zainteresowaniem, a niektórzy wokaliści występujący tego dnia na scenie, zgłosili chęć uczestnictwa w tym, promującym wielokulturowość, projekcie.

Dzień Europy w Piasecznie zakończył się udanym koncertem gwiazdy wieczoru, zespołu Ras Luta, który cieszył się bardzo dużą popularnością i porwał zgromadzonych do fantastycznej zabawy. 

 

 

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
WHERE KNOWLEDGE AND FUN MEET HALFWAY.

Zapisz się na kurs językowy

Zapisy online

Nasi partnerzy

PWN Matplaneta Talenty Guliwer
Strony internetowe TRUSTNET
Copyright (c) MALA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone