Pani Jagoda (36 l.) samotnie wychowuje cudownego syna Szymona (5 l.). Ze względu na problem alkoholowy zmarłego męża oraz bardzo złe warunki mieszkaniowe, rodzinie ograniczono władzę rodzicielską do czwórki starszych dzieci: Jakuba (11 l.), Pawła (10 l.), Ani (8 l.) oraz Mateusza (7 l.), które aktualnie przebywają w pieczy zastępczej. Rodziny tej nie stać na kuchenkę gazową, ubrania, żywność, pomoce szkolne i środki czystości. 5 letni Szymon jest utalentowanym plastycznie chłopcem ale brakuje mu kredek, papieru…

Jeśli chcielibyście pomóc i podzielić się tym co macie, zapraszamy do siedziby MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp.z o.o. w Warszawie, ul. Gottlieba Daimlera 2, 6 piętro, gdzie od 24 listopada do 7 grudnia,gdzie będzie stał karton na Wasze dary. 8 grudnia zebrane dary zostaną wysłane do magazynu „ Szlachetnej Paczki”, skąd zostaną przekazane rodzinie.

 

Co można przynieść:

  1. 1.      Odzież:

- ubrania dla Szymona, rozmiar 116-122, przejściowe i zimowe, buty rozmiar 29

- ubrania dla Pani Jagody, rozmiar 44, bluzki M, buty rozmiar 39

  1. 2.      Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
  2. 3.      Środki czystości:  proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,

pasta do zębów, szampon, szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżane dla dzieci

  1. Pomoce szkolne: zeszyty, papier kolorowy, bloki, przybory do pisania, kredki, piórnik kredki grube Bambino, ryzy białego papieru
  2. Wyposażenie mieszkania: koc, pościel

 

Więcej informacji:

  1. Olga Opielińska 508 024 830, mail: o.opielinska@malalingua.eu
  2. https://www.szlachetnapaczka.pl/panel-uzytkownika/action,login,fid,enc_NTQwMTEy.html (należy założyć własne konto, by mieć dostęp do danych)

 

Zapraszam do wzięcia udziału w akcji!!

Razem możemy więcej !!!

 

Poniżej opis i szczegółowe informacje o potrzebach rodziny.

OPIS RODZINY:

Pani Jagoda (36 l.) samotnie wychowuje cudownego syna Szymona (5 l.). Ze względu na problem alkoholowy zmarłego męża oraz bardzo złe warunki mieszkaniowe, rodzinie ograniczono władzę rodzicielską do czwórki starszych dzieci: Jakuba (11 l.), Pawła (10 l.), Ani (8 l.) oraz Mateusza (7 l.), które aktualnie przebywają w pieczy zastępczej. Ze względu na niepełnosprawność intelektualną oraz samotne rodzicielstwo, pani Jagoda nie ma możliwości podjęcia pracy zarobkowej. Jest niestety osobą stygmatyzowaną i pozbawioną wsparcia rodziny oraz znajomych. Sytuacja pani Jagody i jego syna Szymona jest bardzo trudna. Mieszkają w tragicznych warunkach. Miejsce w którym mieszkają, to zaadaptowana do zamieszkania obora, bez dostępu do bieżącej wody, bez łazienki oraz bez odpowiedniego do warunków atmosferycznych ogrzewania. W domu jest bardzo zimno, szczególnie w okresie jesieni oraz zimy. Rodzina utrzymuje się z renty Szymona po zmarłym ojcu, zasiłku rodzinnego i pielęgnacyjnego, zasiłku z Ośrodka Pomocy Społecznej oraz świadczenia w programie 500 +, co w sumie daje kwotę 1181 zł miesięcznie. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz stałych kosztów leczenia (460 zł) rodzinie pozostaje zaledwie 361 zł miesięcznie na jednego członka rodziny, z czego muszą pokryć pozostałe koszty utrzymania. Pani Jagodzie nie jest łatwo gospodarować tą kwotą tak, aby wystarczało na zagwarantowanie godnego bytu swojemu synowi i sobie.

Pani Jagoda mimo swojej trudnej sytuacji nie załamuje się, nie narzeka na los, który ją spotyka i głęboko wierzy, że przyjdzie w jej życiu taki czas, że los się do niej uśmiechnie. Pani Jagoda mimo swojej niepełnosprawności, braku wsparcia, stara się robić wszystko, aby zapewnić godne warunki życia swojemu synowi Szymonowi. Opiekuje się nim, dba o niego i bardzo go kocha, co widać gołym okiem. Pani Jagoda marzy o tym aby jej syn miał szczęśliwe dzieciństwo. Szymon ma talent plastyczny, pięknie rysuje i maluje. Uwielbia rysować dla swojej mamy. Pani Jagoda marzy również, aby życie pozwoliło jej w przyszłości odzyskać czwórkę swoich dzieci, przebywających w pieczy zastępczej. Chciałaby, żeby razem z wszystkimi dziećmi mogła codziennie siadać przy jednym stole oraz aby tworzyli jedną, prawdziwie kochającą się rodzinę.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Jagoda wskazała kuchnię gazową z piekarnikiem. Aktualnie rodzina korzysta z polowej kuchenki gazowej, w której działa tylko jeden palnik. Pani Jagoda nie może na niej gotować bez trudności, gdyż może użyć najwyżej jednego, niewielkiego garnka. Niestety nie ma również piekarnika, aby mogła cokolwiek upiec dla swojej rodziny, chociażby na święta. Kolejną ważna potrzebą jest odzież i obuwie dla Szymona. Chłopiec nie ma ubrania na zimę, żeby mogłoby być mu ciepło, a pani Jagody niestety nie stać na to żeby kupić. Rodzina będzie również bardzo wdzięczna za żywność, gdyż jest to podstawa do życia, a niestety czasami zdarza się, że rodzinie brakuje na nią pieniędzy.

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
WHERE KNOWLEDGE AND FUN MEET HALFWAY.

Zapisz się na kurs językowy

Zapisy online

Nasi partnerzy

PWN Matplaneta Talenty Guliwer
Strony internetowe TRUSTNET
Copyright (c) MALA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone